logo
profile icon
post cover

2022-03-08

Ile zarabia kierowca Bolt?

Chcesz pracować na aplikacji Bolt? Ciekawi Cię, ile możesz zarobić jako kierowca? Czy warto się podjąć tej pracy…? W tekście odpowiemy na szereg pytań. Dowiesz się, czego potrzebujesz, aby zacząć, jak wygląda forma zatrudnienia i jakie są korzyści. Doradzimy także, jak można zmaksymalizować wypłatę i uprościć rozliczenia. Gotowy? Zaczynamy.

Czym jest Bolt?

Bolt to firma, która zrewolucjonizowała rynek przewozów osób oraz dostaw żywności. W Polsce oferowane przez nią usługi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nasz kraj stał się dla Bolt trzecim najważniejszym rynkiem!

W związku z dużą popularnością usług pojawiło się też zapotrzebowanie na kierowców i dostawców. Z danych firmy wynika, że w Polsce współpracuje z nią ponad 100 tys. kierowców i nadal jest miejsce dla nowych! Bolt kusi wyjątkowo dużymi zarobkami, a także brakiem wyłączności. Czyli, teoretycznie, kierowca może równocześnie pracować dla Bolt i dla innej firmy (firm/aplikacji).

Firma Bolt zdobyła popularność dzięki wygodnej w obsłudze aplikacji na smartfony. Dzięki niej użytkownicy mogą szybko i sprawnie zamawiać przejazd w dowolne miejsce, albo jedzenie z restauracji.

Ile możesz zarobić jako kierowca Bolt?

Co jest największą zachętą do podjęcia pracy? Zwykle dobre zarobki.

Kierowca firmy Bolt może średnio zarobić od 5.000 złotych do 8.000 złotych, jeśli pracuje w pełnym wymiarze godzin (40 godzin tygodniowo – 5 dni po 8 godzin).

Najlepsi kierowcy zarabiają nawet 12.000 złotych miesięcznie, jednak przy dużym nakładzie pracy (wiele godzin) i pracując w dużych miastach. Są oczywiście też kierowcy Bolt, którzy pracują bardziej dorywczo i zarabiają 2.000 złotych miesięcznie i mniej. Jak to się dzieje, że jest tak duża różnorodność w wynagrodzeniach? Co na to wpływa? Już odpowiadamy.

Zarobki kierowcy, pracującego dla Bolt są zależne od szeregu czynników. Oto one:

 • Ilość przepracowanych godzin – to dość oczywiste, im więcej pracujesz, tym więcej zarabiasz.
 • Miasto pracy – w większych miastach liczba klientów jest znacznie większa niż w mniejszych. Liczą się też zarobki mieszkańców danego miasta.
 • Pora dnia, w której pracujesz – najwięcej chętnych do skorzystania z usług Bolt jest w godzinach rannych (chęć dojazdu do pracy, szkoły itd.), po południu (powroty z pracy, uczelni itd.) i wieczorami, w nocy i nad ranem, w trakcie weekendów (wyjazdy na imprezy i powroty z imprez).
 • Wybór miejsca, w którym czekasz na klienta – rano najlepsze miejsce to dzielnice mieszkalne, bo stamtąd ludzie chcą dojechać do pracy. Po południu – np. wielkie centra biurowe (urzędy itd.), z których ludzie chcą wrócić do domów. W trakcie weekendów – miejsca imprez masowych, centra miast, gdzie odbywają się imprezy i wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i sportowe. Tutaj jednak pomaga sam Bolt – informując o najważniejszych wydarzeniach w Twojej okolicy. A zatem znów – wiele zależy od Ciebie i od Twojej umiejętności wyboru najbardziej właściwego miejsca pracy.
 • Miesiąc – w niektórych miesiącach pasażerów jest mniej a, w innych więcej. Ze statystyk Bolt wynika, że w styczniu, lutym i lipcu pasażerów jest wyraźnie mniej. Natomiast w kwietniu i październiku – najwięcej.
 • Rodzaj płatności – właściciele firmy Bolt zauważyli także, że więcej klientów korzysta z oferty kierowcy, który kierowca oferuje możliwość płacenia gotówką, aby móc to zrobić, niezbędne jest zainstalowanie w pojeździe kasy fiskalnej. Jednak, z racji większego zainteresowania klientów – koszty jej zakupu powinny się szybko zwrócić.
 • Oceny pasażerów – to dość oczywiste, kierowcy, mający wysokie oceny, cieszą się większą ilością zleceń. Każdy pasażer, po zakończonym kursie, ma możliwość oceny, dlatego warto się starać.
 • Bonusy – w tej pracy można też liczyć na dodatkowe bonusy pieniężne, które podwyższają pensję kierowcy.

kierowca-aplikacji-bolt.jpg

Jak wygląda forma zatrudnienia w firmie Bolt?

Są dwie możliwości:

 • Możesz otworzyć własną działalność gospodarczą. W tym przypadku musisz samodzielnie opłacać składki na ZUS oraz podatki. Powinieneś również korzystać z usług biura rachunkowego, które poprowadzi Twoją księgowość.
 • Możesz skorzystać z partnera rozliczeniowego np. zaufanej firmy Eternis. Nie musisz prowadzić działalności gospodarczej i martwić się o formalności. W tym przypadku pośrednik rozliczeniowy podpisuje z Tobą umowę, tak, jakby Cię zatrudniał.

Jakie koszty musisz wliczyć, pracując dla Bolt?

 • Firma Bolt pobiera prowizję, w wysokości 22 procent wartości każdego zlecenia.
 • Musisz opłacić składkę ZUS, podatki i biuro rachunkowe (jeśli sam chcesz prowadzić działalność gospodarczą).
 • Warto także pamiętać o kosztach własnych, takich jak paliwo i wydatki amortyzacyjne, na utrzymanie Twojego samochodu.

Rozliczania przez Eternis. Dlaczego warto?

 • Nie zakładasz działalności – nawiązując współpracę z partnerem rozliczeniowym, firmą Eternis, nie musisz zakładać działalności gospodarczej. To ogromna oszczędność. Wystarczy policzyć, ile miesięcznie musiałbyś wydać pieniędzy na ZUS. Rozliczanie kierowców przez Eternis jest proste i korzystne finansowo.
 • Zachowujesz elastyczność – jak pamiętasz, firma Bolt nie wymaga od Ciebie wyłączności. A zatem możesz pracować dla kilku firm. Eternis rozlicza z takich aplikacji jak Bolt (Food i Driver), Uber (Driver i Eats), Free Now, Glob Taxi, Opti Taxi, Glovo oraz Wolt.
 • Zaufana firma – z usług Eternis korzysta już ponad 8 tysięcy kierowców. Z największymi na rynku, firmami Bolt i Uber, Eternis współpracuje od samego początku ich działalności w Polsce.
 • Różne formy zatrudnienia – korzystając z usług Eternis, możesz wybrać następujące formy współpracy: umowa o pracę (wyższe składki – mniejszy zarobek), umowa zlecenie (niższe składki – wyższy zarobek), albo umowa B2B (jeśli chcesz samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą). Nawet przy tej ostatniej opcji warto skorzystać z usług Eternis, żeby mieć pewność, że wszystko, co robimy jest prawidłowe i legalne.
 • Pomoc obcokrajowcom – Eternis pomaga cudzoziemcom, którzy chcą pracować w Polsce zalegalizować pracę. Firma dysponuje tłumaczami, dlatego nie musisz znać dobrze języka polskiego i martwić się w urzędach.
 • Kompleksowość – Eternis oferuje cały pakiet usług. Na kierowców czekają: biuro księgowe, system komputerowy do rozliczeń i wsparcie wykwalifikowanego zespołu mówiącego w różnych językach.
 • Flota – każdy kierowca doskonale wie, że klient zwraca uwagę na to, jakim autem jest transportowany. Nic w tym dziwnego. Pracując dla Bolt, samochód jest Twoim podstawowym narzędziem pracy. Powinien być bezpieczny, sprawny, wygodny i dostosowany do przewozu pasażerów. To oczywiste, że na zakup takiego auta (nowego) trzeba wydać 80 – 120 tys. złotych. Dobre auto używane też może dużo kosztować. Jednak dzięki Eternis, masz możliwość skorzystania z fabrycznie nowego samochodu. Firma oferuje możliwość wynajmu nowoczesnych samochodów, dostosowanych do przewozu osób. Jeśli masz swoje auto, możesz też dodatkowo skorzystać z wynajmu taksometru i kasy fiskalnej.

Sprawdź -> Jakie auta i skutery można wynająć w Eternis?

 • Dostępność na terenie całego kraju – Partner rozliczeniowy Eternis rozlicza kierowców z terenu całej Polski. Możesz więc pracować w dowolnym mieście. Poza obsługą online, masz możliwość skorzystania z 5 biur stacjonarnych. Mieszczą się one w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Rzeszowie i Białymstoku.
 • BONUSY – pracując z Eternis, możesz liczyć także na dodatkowe bonusy m.in. karty rabatowe CircleK, AMIC czy Orlen (niższe ceny na paliwo), karty Medicover Sport (4000 obiektów sportowych), zniżki w warsztacie samochodowym Eternis, a także darmowe rozliczanie za polecenia.

I na koniec odpowiedź na najważniejsze pytanie. Ile trzeba zapłacić Eternis za obsługę aplikacji?

 • Jeśli jeździsz tylko dla Bolt –30 zł za rozliczenie, w przypadku wybrania współpracy na umowę – zlecenie (wtedy zarobisz najwięcej “na rękę”).
 • Jeśli jeździsz też dla innego operatora – zapłacisz 50 zł za rozliczenie. Zarobione przez Ciebie środki możesz wypłacać kiedy chcesz- co tydzień, co dwa tygodnie, co miesiąc. Wszystko zależy tylko od Twoich potrzeb.
 • Jeśli w danym tygodniu nie jeździsz w ogóle – Eternis nie pobiera żadnych opłat.
 • Eternis dba o to, aby zmniejszać koszty pracy poprzez stosowanie faktur kosztowych VAT, np. na paliwo, części zamienne, wymianę opon, czynności serwisowe, korzystanie z myjni itd.
 • Jeśli wybierzesz umowę – zlecenie, albo umowę o pracę, musisz pamiętać, że raz w miesiącu zostaną odliczone pieniądze na składkę ZUS (w przypadku umowy zlecenie jest ona niska). Wyjątkiem jest umowa B2B (jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą). W tym przypadku cały koszt obsługi, realizowany przez Eternis to 30 złotych za rozliczenie.

Im mniejsze koszty Twojej pracy, tym więcej pieniędzy zostaje w Twojej kieszeni. Zdecydowałeś się? -> Zostań kierowcą Bolt! Wypełnij formularz i czekaj na nasz kontakt!

kobieta-kierujaca-samochodem.jpg

Jakie są korzyści z pracy jako kierowca Bolt?

 • Przede wszystkim sam sobie jesteś szefem. Możesz pracować w dowolnych godzinach. Kiedy tego potrzebujesz – możesz sobie zrobić urlop. Jeśli lubisz jazdę samochodem, jeździsz bezpiecznie, a do tego lubisz pracę z ludźmi i jesteś miły – to jest praca dla Ciebie.
 • Brak monotonii – w tej pracy na pewno nie będziesz się nudzić.
 • Legalne zatrudnienie – dzięki Eternis, nie musisz martwić się o księgowość, a nawet – o samochód.

Praca w Bolt jako praca dodatkowa

Bolt daje wiele możliwości zarobku. Możesz pracować np. najwięcej tylko w określonych godzinach, które najbardziej Ci się opłacają. Nie musisz pracować 8 godzin dziennie. Tu wszystko zależy od Ciebie. Możesz pogodzić pracę z Bolt z zupełnie innymi zajęciami lub pracować na pół etatu, jeśli np. jesteś studentem. Możesz też pracować dla kilku aplikacji i mieć jeszcze większy wybór zleceń. Dzięki Eternis będziesz mógł je sprawnie i tanio rozliczać.