logo
profile icon
post cover

2022-04-12

JAK ROZPOCZĄĆ PRACĘ JAKO DOSTAWCA GLOVO?

Szukasz ciekawej pracy? Chcesz mieć bezpośredni wpływ na swoje zarobki i pracować w dowolnych godzinach? Mamy dla Ciebie rozwiązanie… Zostań dostawcą Glovo i zarabiaj nawet 8 000 zł/mies.! Powiemy Ci, dlaczego warto i jak zacząć bez skomplikowanych formalności. To doskonała opcja dla cudzoziemców, którzy chcą znaleźć szybko, dobrą i legalną pracę.

Czym jest Glovo?

Glovo to hiszpański startup, rozwiązanie łączące osoby pragnące zamówić jedzenie, zakupy, leki i inne produkty z kurierami, którzy mogą szybko i w łatwy sposób zarobić pieniądze. Firma działa już w 26 krajach, a w Polsce oferuje usługi w prawie 100 miastach. Znakiem rozpoznawczym Glovo są słynne na całym świecie, plecaki oraz torby termiczne, z charakterystycznym logo. W Polsce firma jest kojarzona przede wszystkim z dostarczaniem jedzenia, ale to nie jedyna dostępna usługa. Glovo oferuje także możliwość przewozu niewielkich paczek, na terenie określonego miasta. To szczególnie interesująca oferta dla firm, które potrzebują szybko wysłać towar do swojego kontrahenta albo odbiorcy.

Kurierzy i klienci łączą się za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, która daje dostęp do gigantycznej ilości sklepów i restauracji w Polsce. Żeby stać się klientem Glovo, wystarczy pobrać aplikację dlatego baza potencjalnych klientów – czyli możliwych do otrzymania zleceń cały czas się powiększa.

3 największe zalety bycia kurierem Glovo

1 Elastyczny grafik To Ty decydujesz, kiedy zaczynasz i kończysz swoją pracę. Sam ustalasz grafik i możesz w każdej chwili dopasować go do swoich potrzeb. W Glovo pracujesz, kiedy chcesz i ile chcesz! To może być główna praca, ale też doskonała opcja dla osób, które chcą łączyć naukę z praca lub dorabiać sobie traktując Glovo jako opcję na ekstra pensję. 2 Dobre zarobki W Glovo oferuje atrakcyjne stawki, dodatkowo to Ty decydujesz, ile pracujesz i które zlecenia weźmiesz. Daje Ci to bezpośredni wpływ na własną pensję. Poza wynagrodzeniem podstawowym możesz liczyć też na liczne bonusy i dodatki. Temat zarobków rozwiniemy bardziej w dalszej części tekstu. 3 Praca od zaraz Potrzebujesz pieniędzy na już? Pracę możesz rozpocząć nawet w 24h! Nie tylko szybko zaczniesz zarabiać, ale też masz możliwość otrzymania szybkiej wypłaty – nawet co 14 dni możesz odebrać zarobione pieniądze.

Jak wygląda praca z Glovo?

Praca w Glovo jest prosta i intuicyjna. Twoim podstawowym narzędziem jest telefon z aplikacją Glovo oraz dowolny środek transportu. Przed rozpoczęciem dostaniesz dokładną instrukcję, ale tu postaramy się opisać w kilku punktach, jak wygląda taka praca:

 • Przyjmujesz zlecenie w aplikacji
 • Odbierasz zamówienie z wyznaczonego punktu, paczkę od nadawcy lub dokonujesz zakupów w określonym sklepie lub salonie
 • Dostarczasz paczkę, zakupy albo dania pod wskazany adres. To wszystko! Możesz przyjąć kolejne zlecenie i dalej zarabiać.
 • Co istotne, kupując produkty dla klienta lub zamawiając dania, nie korzystasz z własnych pieniędzy. Otrzymujesz specjalną kartę od firmy Glovo. Zatem nie ponosisz żadnego ryzyka finansowego.

Glovo kurier Dark Store

Jedną z opcji pracy dostępnych w dużych miastach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Łódź), jest zostanie kurierem Glovo Dark Store. **Praca polega na szybkich dostawach z magazynu Biedronki. ** Zostaniesz przypisany do konkretnego magazynu i tylko z niego realizujesz dostawy.

Jakie są korzyści?

 • Pokonujesz tylko niewielkie dystanse (do 2 km), więc bez problemu możesz to robić np. na rowerze
 • Nie dźwigasz – dostarczasz lekkie zakupy (do 9 kg dla kurierów rowerowych i do 14 kg dla kurierów na skuterze)
 • Masz stawkę gwarantowaną – nawet 25 zł/h. Możesz też liczyć na dodatkowe bonusy za przepracowane godziny do 200 zł extra w tygodniu!

Ile zarobisz, pracując jako kurier w Glovo?

Dla większości osób najbardziej istotnym i motywującym do pracy czynnikiem są pieniądze. **Ile można zarobić, pracując dla Glovo? Nawet 8 000 zł/mies.! ** Jak to dokładnie wygląda?

 • Aktualne wynagrodzenie to ok. 25 – 30 złotych za godzinę pracy. Im więcej godzin poświęcasz na pracę w Glovo, tym więcej zarobisz.
 • Możesz liczyć na dodatkową premię w wysokości 15% i bonusy, które możesz otrzymać za określone zadania

glovo-eternis-artykul-2.jpg

Rozliczenie

Oczywiście, pracując, musisz rozliczać się z Urzędem Skarbowym. W jaki sposób? Są dwie drogi łatwa i nieco bardziej skomplikowana.

Możesz prowadzić działalność gospodarczą – to ta bardziej skomplikowana opcja. Wtedy samodzielnie będziesz opłacać składki ZUS oraz sam (lub z pomocą biura rachunkowego) prowadzić księgowość. To kosztowna opcja, ponieważ prowadząc własną działalność, musisz liczyć się z opłatami nawet 1 500 zł/mies. z tytułu składek ZUS, ale spokojnie… To nie jedyne rozwiązanie!

Możesz skorzystać z oferty Eternis! Eternis to pratner rozliczeniowy wielu firm m.in Glovo. Zamiast płacić ZUS, będziesz płacić abonament w wysokości 30 zł za rozliczenie/co 2 tyg. Firma Eternis zatrudni Cię jako pośrednik, na umowę – zlecenie.

 • Nie musisz wtedy martwić się o dokumenty, rozliczenia i bywać w urzędach- wszystkim zajmuje się Eternis!
 • Dodatkowo współpracując z Eternis możesz liczyć na szereg bonusów np. zyskasz możliwość wynajęcia pojazdu – samochodu, skutera lub hulajnogi elektrycznej, które ułatwią i przyspieszą Twoją pracę.
 • To ogromne ułatwienie dla obcokrajowców. Firma dysponuje pracownikami mówiącymi aż w 7 językach (m.in. po angielsku i rosyjsku)
 • Pracownicy pomogą Ci w formalnościach i zadbają o to, żeby wszystko odbywało się zgodnie z prawem. To wszystko za 30 zł/ co 2 tyg.
 • Eternis umożliwia Ci pracę dla kilku firm (aplikacji), czyli jeszcze większe zarobki i większy wybór zleceń. Glovo również nie wymaga od Ciebie wyłączności. Zatem, jeśli chcesz pracować na pełnym etacie i zarobić więcej – to doskonałe rozwiązanie!

glovo-eternis-artykul-3.jpg

Jakie są wymagania, aby pracować z Glovo?

Jakie są wymagania, aby móc pracować jako dostawca Glovo? Musisz jedynie:

 • być osobą pełnoletnią
 • posiadać smartfon z systemem Android i dostępem do internetu
 • posiadać własny środek transportu (samochód, skuter spalinowy, skuter elektryczny, rower, hulajnogę elektryczną).
 • Jeśli skorzystasz z oferty Eternis, będziesz mógł wypożyczyć pojazd do pracy na korzystnych warunkach
 • Musisz mieć też specjalną torbę od Glovo. W Eternis odbierzesz ją w biurze stacjonarnym.

Jak zacząć pracę z Glovo krok po kroku?

Chcesz pracować w Glovo? Zrób to postępując zgodnie z poniższymi punktami lub po prostu odwiedź biuro Eternis! Tam otrzymasz pomoc, pracownik przeprowadzi Cię przez proces krok po kroku.

 • Zarejestruj się w Glovo https://couriers.glovoapp.com/pl/?utm_source=eternis
 • Wypełnij potrzebne informacje
 • Przejdź 30 minutowe szkolenie online dla kurierów – zapisz się na grafik ( wybrane bloki czasowe) lub wybierze kursy „z ręki” tzw. off sloty
 • Czekaj na sprzęt do pracy, który zostanie przesłany na Twój adres domowy przez firmę Glovo Przesyłka jest realizowana przez kuriera
 • Zarejestruj się w panelu dostawcy Eternis https://panel.eternis.pl/rejestracja.
 • Aktywuj otrzymają kartę Adyen, która jest przeznaczona do dokonywania zakupów w sklepach dla klientów
 • Włącz aplikację do pracy, zaznacz wybrane godziny, w których chcesz pracować Rozpocznij pracę z Glovo z Eternis!

O czym warto pamiętać? Kilka ważnych porad

 • Pamiętaj, że klienci mają prawo oceniać dostawców. Jeśli jesteś miły i starasz się dotrzeć do klientów na czas – będziesz mógł liczyć na premie!
 • Dobierz odpowiedni pojazd do miejsca pracy. Na terenie centrum dużego miasta najlepszym rozwiązaniem może okazać się skuter albo hulajnoga. A jeśli cenisz ruch, wystarczy rower!
 • Im lepiej znasz swoje miasto, tym łatwiej będzie Ci wybierać najlepsze drogi, aby jak najszybciej, wygodnie i bezpiecznie, dotrzeć do klienta.