logo
profile icon
post cover

2022-06-14

ILE ZARABIA DOSTAWCA APLIKACJI UBER EATS?

Interesuje Cię praca jako kurier – dostawca jedzenia w aplikacji Uber Eats? Na pewno chcesz wiedzieć, ile zarabia kierowca w aplikacji Uber Eats. Opiszemy dokładnie, od czego zależna jest pensja kuriera dostawcy, jakie są średnie zarobki i jak zminimalizować koszty pracy, by zarabiać więcej. Napiszemy też, jakie są wymagania, jak zacząć i co musisz przygotować, aby zacząć pracować jako kurier dostawca.

Ile zarabia dostawca jedzenia w aplikacji Uber Eats? Jeden dostawca aplikacji Uber Eats zarabia miesięcznie na czysto 400 zł, a inny 4000 zł. Skąd tak duża rozbieżność zarobków? O tym dalej. Zarobienie 4000 zł miesięcznie (a czasami więcej) jest możliwe, jeśli pracujesz w Uber Eats na pełny etat i zminimalizujesz koszty pracy. Napiszemy, jak to zrobić, aby wszystko było zgodne z prawem.

Czego potrzebuję, aby rozpocząć pracę jako dostawca Uber Eats?

W tym przypadku wymagania są naprawdę niewielkie. Dzięki temu pracę może podjąć uczeń, student, osoba nie mająca doświadczenia zawodowego, albo mająca doświadczenie, które nie pozwala jej znaleźć atrakcyjnej pracy.

Co jest Ci potrzebne, aby rozpocząć pracę jako dostawca Uber Eats?

 • Smartfon z dostępem do internetu i z systemem Android lub iOS;
 • Środek transportu: narzędzie pracy takie jak rower, hulajnoga elektryczna, skuter spalinowy, skuter elektryczny albo dowolny samochód;
 • Pełnoletność;
 • Konto bankowe;
 • Czas i chęć do pracy.

Proces rejestracji jest bardzo prosty i trwa do 20 minut (wszystko odbywa się online). Po zapoznaniu się z wytycznymi i po wyborze partnera rozliczeniowego oraz odbiorze plecaka, możesz zacząć pracować. W przypadku chęci prowadzenia własnej działalności gospodarczej musisz ją założyć (co też wymaga sporo czasu). Ale są prostsze rozwiązania, które nie wymagają angażowania czasu. O tym dalej. Co jest Ci jeszcze potrzebne? Uśmiech, kultura osobista, umiejętność bezpiecznego poruszania się po mieście, chęć do pracy z ludźmi – i to wszystko.

kurier-dostarcza-jedzenie.jpg

Pracę w Uber Eats możesz traktować jako zajęcie dodatkowe albo główną pracę

W Uber Eats możesz pracować dowolnie – tutaj nie ma ram, wyznaczających pół etatu, ćwierć etatu czy cały etat. To Ty jesteś swoim szefem i wyznaczasz sobie dni i godziny pracy.

 • Im więcej pracujesz, tym więcej zarabiasz.
 • Dostawcy jedzenia w Uber Eats, pracujący na cały etat, są w stanie zarobić 4000 – 5000 złotych miesięcznie, na rękę. Możesz też pracować na cały etat, albo więcej niż etat, np. 10 godzin dziennie. Albo mniej godzin, ale przez 25 – 30 dni w miesiącu. To wszystko zależy od Ciebie i od Twoich preferencji. Uber Eats potrafi zachęcać do pracy, stosując gratyfikacje finansowe dla tych osób, które pracują więcej.

Ile zarobisz w Uber Eats?

Pieniądze w Uber Eats wypłacane są w formie tygodniówek, na konto bankowe. Współpracując z partnerem takim jak Eternis sam decydujesz kiedy pieniądze zostaną wypłacone. Kurierzy mogą rozliczać się co tydzień, co dwa, raz na miesiąc lub na żądanie (wtedy kiedy potrzebują pieniędzy). W zależności od tego czy żyją w systemie np. tygodniowym czy miesięcznym. Zdecydowana większość rozlicza się jednak co tydzień.

Od czego będzie zależeć Twoja pensja?

 • Od ilości godzin pracy. Czyli od czasu, w którym rozwozisz zamówienia albo czekasz na kolejne zlecenia. W tym przypadku możesz sobie wyznaczyć grafik, ile godzin jesteś w stanie przepracować tygodniowo.
 • Od ilości zrealizowanych zleceń. W tym przypadku nie jesteś w stanie przewidzieć, ile zamówień będzie do realizacji w danej godzinie. To zależy od wielu rzeczy.
 • Od pogody. Kiedy pogoda jest gorsza – Uber Eats stosuje dodatkowe stawki motywujące (standardowo jest to 3 zł do każdego zamówienia).
 • Od napiwków od klientów.
 • Od tzw. mnożników, które są wewnętrznym elementem rozliczeń, stosowanym przez Uber Eats.

Co to jest mnożnik? Każde miasto, na terenie którego działa Uber Eats, podzielone jest na strefy. Każda strefa ma swój mnożnik, który służy do ostatecznego wyliczenia zarobku za realizację zamówienia. Od czego zależy wartość mnożnika? Od ilości zleceń w danej strefie, od ilości dostawców Uber Eats w danej strefie, od eventów i imprez jakie odbywają się w danym okresie czasu itd. **Mnożniki zazwyczaj zawierają się w przedziale od 1.1 do nawet 2.5. **

Przykład. W strefach, w których jest mniej zleceń, mnożniki są wyższe (np. 1.6). Jednak nie oznacza to, że tam zarobisz więcej.W dzielnicach, w których zleceń jest dużo, mnożniki są najniższe (np. 1.1) bo jest dużo dostawców i dużo pracy. Jednak z racji tego, że będziesz dużo jeździć, możesz zarobić znacznie więcej, niż w strefie, gdzie mnożniki są najwyższe. Bo tam z kolei będziesz długo czekać na zlecenie. Uber Eats stosuje także dodatkowe zachęty do pracy i gratyfikacje finansowe.

 • Pracownik Uber Eats może realizować tzw. questy. To zadanie, które polega na realizacji określonej liczby dostaw w określonym czasie. Za to otrzymuje określoną premię.
 • Są też różne premie, np. za dużą ilość godzin pracy w miesiącu.

Jakie koszty pracy muszę ponieść, gdy zostanę dostawą Uber Eats?

Twoje koszty to:

 • Koszt prowadzenia działalności gospodarczej – opłacenie składki ZUS i podatku;
 • Koszt utrzymania i serwisowania Twojego narzędzia pracy, czyli Twojego pojazdu. W przypadku samochodu i skutera spalinowego będzie to koszt paliwa, koszt napraw, -koszt ubezpieczenia i wszystkie inne, związane z utrzymaniem pojazdów w dobrym stanie technicznym.W przypadku skutera elektrycznego albo hulajnogi elektrycznej Twój koszt to cena energii.W przypadku roweru jedyny koszt to serwisowanie pojazdu i ubezpieczenie go od kradzieży.

Tak, wiemy, że z niedowierzaniem patrzysz na to, co napisaliśmy powyżej. Przecież miało być tak pięknie. ZUS, podatki, koszty pracy będą bardzo wysokie. W przypadku uczniów i studentów oraz osób, chcących dorobić, taka praca w ogóle odpada. Jak zarobić na to wszystko, jeśli masz płacić ZUS i wysoki podatek? Ale na początku naszego tekstu napisaliśmy, że mamy rozwiązania, które pozwolą Ci zminimalizować koszty pracy.

aplikacja-uber-eats.jpg

Zarabiam jako dostawca jedzenia z Uber Eats i nie martwię się o wysokie koszty pracy

Aplikacje takie jak Uber Eats chętnie współpracują z partnerami rozliczeniowymi.

Kto to jest partner rozliczeniowy? Nasza firma, Eternis, jest partnerem rozliczeniowym aplikacji Uber Eats. A także szeregu innych aplikacji. Kiedy chcesz pracować jako kurier – dostawca jedzenia w Eternis i nie chcesz prowadzić działalności, my Cię zatrudniamy na podstawie umowy – zlecenie. Nasza firma prowadzi Twoją księgowość – nie wydasz ani złotówki na biuro rachunkowe. Nasza firma wypłaca Ci tygodniówki na konto.

Oszczędzasz mnóstwo pieniędzy. Pracujesz zgodnie z prawem. Sam sobie ustalasz grafik. Twoje zyski są większe. Jaki jest koszt współpracy z nami? Tylko 20 zł miesięcznie. Co ważne… Jeśli uważasz, że na danym terenie zarobisz za mało, pracując tylko dla Uber Eats – możesz pracować także dla innych aplikacji. Nasza firma rozliczy je wszystkie.

Wszystkie informacje, dotyczące naszej współpracy z Uber Eats znajdziesz pod poniższym linkiem: https://eternis.pl/uber-eats/

Zacznij pracę w Uber Eats! ZOBACZ JAKIE TO PROSTE

Jak jeszcze możesz oszczędzać, pracując jako dostawca aplikacji Uber Eats?

 • Jeśli zamierzasz jeździć autem, sprawdź, czy nie byłoby opłacalne zasilać go instalacją gazową LPG. To pomogłoby zmniejszyć Twoje koszty.
 • Jeśli pracujesz w centrum miasta, lepszym rozwiązaniem od jazdy samochodem może okazać się skuter. Na pewno jest tańszy w zakupie i utrzymaniu. Z drugiej strony pamiętaj, że auto pozwala Ci pracować bez względu na pogodę. W ciągu całego roku. Możesz też bez problemu realizować dalsze trasy.
 • Najmniejsze koszty pracy generują rower albo hulajnoga elektryczna. W przypadku roweru musisz jednak liczyć się ze zmęczeniem. W przypadku obydwu pojazdów – z trudnościami w trakcie pracy zimą i przy złej pogodzie.
 • Eternis jako partner daje również możliwość wynajmu środków transportu do pracy na aplikacjach kurierskich: skuterów benzynowych, skuterów elektrycznych, oraz e-rowerów.

Chcę pracować jako dostawca jedzenia w Uber Eats za pośrednictwem Eternis!

Świetnie! To najlepszy wybór! Co trzeba zrobić, krok po kroku, żeby rozpocząć pracę?

 • Przygotuj dowód osobisty i prawo jazdy, jeśli masz zamiar jeździć autem.
 • Wejdź na stronę https://www.uber.com/pl/pl/deliver/ i zarejestruj się, wypełniając wszystkie pola i przesyłając skany dokumentów.
 • Pobierz aplikację Uber Eats na smartfon.
 • Skontaktuj się z naszą firmą.
 • Otrzymasz od nas zaproszenie w aplikacji Uber Eats, które musisz zaakceptować.
 • Zamów torbę Uber East w sklepie Uber albo odbierz ją w jednym z biur stacjonarnych naszej firmy.
 • Dodaj zdjęcie torby i dowodu osobistego poprzez aplikację Uber.
 • Zarejestruj się w naszej firmie pod adresem: https://panel.eternis.pl/rejestracja

Jeśli potrzebujesz wsparcia – pomagamy w całym procesie w naszych biurach stacjonarnych, telefonicznie, na Telegramie lub przez aplikację Messenger.

W biurze załatwisz wszystko od A do Z: Pomożemy założyć konto, podpiszesz umowę, wydamy Ci plecak a jeśli nie masz środka transportu wynajmiemy od ręki skuter lub rower.

Korzyści z pracy jako dostawca Uber Eats ze współpracy z Eternis

Czas na podsumowanie. A zatem – na jakie korzyści możesz liczyć, jeśli rozpoczniesz pracę jako dostawca aplikacji Uber Eats, z partnerem rozliczeniowym Eternis?

 • Wysokie zarobki, zależne od zaangażowania czasowego;
 • Niskie koszty pracy – Pełna dowolność w ustalaniu czasu pracy. Masz wykład, chcesz odpocząć – to Twoja decyzja;
 • Zachęty do jak najczęstszej pracy – dodatkowe premie;
 • Możliwość korzystania z bonusów Eternis takich jak karty paliwowe (zniżki na paliwo do 20gr/l), karty sportowe Medicover Sport z dostępem do tysięcy miejsc (siłownie, lodowiska, baseny, ścianki wspinaczkowe, tenis itp);
 • Nie musisz brać udziału w czasochłonnych i stresujących rekrutacjach;
 • Nie ma wymagań odnośnie Twojego wykształcenia i doświadczenia zawodowego.

Czekamy na kontakt z Twojej strony!

Odpowiedzi na wiele pytań możesz znaleźć pod poniższym adresem:

https://eternis.pl/faq/