logo
profile icon
post cover

2022-09-01

Wolt Zarobki – Ile Zarabia Kurier Aplikacji Wolt?

Chcesz znaleźć dobrze płatną pracę jako dostawca jedzenia i zakupów z popularnej aplikacji? Praca jako dostawca aplikacji Wolt to ciekawe zajęcie. Może to być praca na cały etat albo dobry sposób, żeby sobie po prostu dorobić. Zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie pracy jako dostawca aplikacji Wolt, musisz wiedzieć, ile można zarobić. Podpowiemy Ci również, jak można maksymalnie zmniejszyć koszty pracy i równocześnie jak maksymalnie zwiększyć dochody. Nie masz pojazdu do pracy jako kierowca aplikacji Wolt? Tutaj również mamy rozwiązanie. Zapraszamy do przeczytania kolejnego wpisu na naszym blogu.

Aplikacja Wolt działa w 20 krajach świata. W Polsce Wolt świadczy usługi na terenie największych miast. Firma wywodzi się z Finlandii. Powstała w 2014 roku. W przeciwieństwie do innych, popularnych aplikacji, Wolt dostarcza nie tylko jedzenie z restauracji. Dzięki kurierom Wolt, klienci mogą również robić zakupy w sklepach, które wcześniej przystąpiły do sieci.

Wszystko działa w prosty sposób. Sklepy i restauracje przystępują do sieci Wolt i przedstawiają swoją ofertę. Klienci pobierają aplikację ze sklepu Google Play albo AppStore na swoje smartfony. Kiedy klient uruchomi aplikację na swoim telefonie, widzi ofertę sklepów i restauracji w swojej okolicy. Kiedy złoży zamówienie i opłaci je, restauracje i sklepy przygotowują towar do wydania kurierowi. Kurier aplikacji Wolt dostarcza towar bezpośrednio do klienta. I otrzymuje za to wynagrodzenie.

Ile możesz zarobić jako dostawca aplikacji Wolt?

Jak zawsze w przypadku usług nie ma stałych zarobków i stałej pensji. Dlatego nie możemy Ci podać widełek płacowych, które określą, ile na pewno zarobisz.

 • Wysokość zarobku jest zależna od ilości czasu, jaki poświęcisz na pracę – im więcej, tym lepiej.
 • To oczywiste, że największy wpływ na Twoją pensję ma ilość zamówień od klientów. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, ile ich będzie w danym czasie.
 • Nie ma też jednego przepisu na to, gdzie można zarobić najwięcej. Czy lepiej jeździć w centrum miasta, czy na dużym osiedlu, gdzie jest wielu klientów?
 • Pensja w Wolt naliczana jest od każdego zamówienia. Do tego dochodzą bonusy.
 • Firma gwarantuje minimalną stawkę godzinową, za godziny, w których będziesz aktywny (będziesz dostępny w aplikacji i będziesz czekać na zamówienia).
 • Dodatkowo im dłuższa droga, tym większa stawka za 1 kilometr.
 • Niekiedy możesz też liczyć na napiwki od zadowolonych klientów.

Jak to wygląda w praktyce?

 • Wolt informuje, że średni zarobek kuriera mieści się w granicach od 500 do 2000 złotych tygodniowo.
 • Na wielu forach można znaleźć informacje praktyczne od osób, które pracowały lub pracują jako kurierzy Wolt. Wynika z nich, że średnio można zarobić ok. 25 – 30 zł na godzinę. Można przyjąć, że taka stawka jest realna.
 • Jeśli poświęcisz na pracę 40 godzin tygodniowo (5×8 godzin), czyli przepracujesz standardowy tydzień pracy, to możesz zarobić 1000 – 1200 złotych tygodniowo. Czyli ok. 4000 – 4800 złotych miesięcznie. Do tego dojdą bonusy za wykonanie dużych ilości dostaw.
 • Jak wyglądają bonusy? Firma nie informuje o ich wysokości, ponieważ podlegają one zmianom. Można przyjąć, że średnio, za wykonanie 40 dostaw, możesz otrzymać dodatkowo 80 zł, a za 50 dostaw – 110 zł bonusu. Wolt jest elastycznym pracodawcą. Oznacza to, że możesz traktować pracę w Wolt jako pracę dorywczą i dodatkową. - Grafik ustalasz sobie w stu procentach samodzielnie – możesz np. pracować tylko w weekendy albo tylko w określonych godzinach. Pamiętaj, jeśli pracujesz więcej, dostaniesz premie. W dowolnej chwili możesz skorzystać ze wsparcia zespołu Wolt.

wolt-kurier-rowerowy-1200x802.webp

Jak wygląda forma zatrudnienia, jeśli zechcę pracować jako dostawca Wolt?

Jeśli chcesz pracować jako kurier Wolt, możesz skorzystać z oferty partnera rozliczeniowego takiego jak Eternis. Wówczas wszystkie rozliczenia bierze na siebie firma rozliczeniowa. Miesięczny koszt za skorzystanie z usług Eternis to 30 zł od aplikacji. W tym przypadku, od Wolt.

Ale…

Jeśli skorzystasz z oferty partnera rozliczeniowego Eternis, możesz pracować na rzecz innych aplikacji. Za rozliczenie każdej kolejnej zapłacisz zaledwie 20 zł. Będziesz zatrudniona/y w firmie Eternis na umowę zlecenie.

Co daje takie rozwiązanie?

 • Jak wspomnieliśmy wcześniej, praca w usługach nie daje pewności stałego, dobrego zarobku. Wszystko zależy od ilości zamówień, złożonych przez klientów. Wolt oferuje minimalną stawkę godzinową, jeśli np. zrealizujesz jedną dostawę, albo w danej godzinie nie będzie żadnych dostaw, ale nie są to duże środki.
 • Lepszym rozwiązaniem może być jednoczesna praca dla kilku aplikacji. Nie ma w danej godzinie zamówienia z Wolt lub jest ich mało? Zrealizuj zamówienia z innych aplikacji. Dzięki Eternis możesz pracować dla kilku aplikacji równocześnie. Firma Eternis posiada biura w największych miastach Polski.
 • Eternis pomoże Ci również wtedy, gdy potrzebujesz środka transportu, lecz nie masz własnego. Możesz wynająć pojazd i np. oferować usługi przewozu osób na rzecz jednej z aplikacji. I równocześnie pracować dla Wolt jako dostawca jedzenia czy towarów ze sklepów. Możesz też wynająć skuter.
 • Taki sposób pracy sprawia, że jesteś sam sobie szefem, pracujesz w dowolnych godzinach i równocześnie, zawsze masz wiele zleceń do wykonania. A to oznacza, że możesz sporo zarobić.

Przeczytaj więcej o tym, co oferuje Eternis: >>>>

praca-jako-kurier-1200x724.jpg

Co jest potrzebne, aby rozpocząć pracę jaki dostawca Wolt?

Musisz być pełnoletnią osobą. Musisz posiadać swój środek transportowy (chyba że wypożyczysz go w Eternis). Musisz zarejestrować się na stronie Wolt, przesłać skany dokumentów, podać dane osobowe i przejść krótkie szkolenie. Potrzebujesz smartfona z dostępem do internetu. Musisz zamówić narzędzia do pracy. Wolt wysyła je na Twój adres. Możesz je również odebrać w jednym ze stacjonarnych biur Eternis, jeśli zdecydujesz się na współpracę z cenionym partnerem rozliczeniowym.

Przeczytaj więcej o współpracy Eternis i Wolt: >>>>

Jakiego pojazdu potrzebuję, aby świadczyć usługi dla Wolt?

Jeśli chcesz pracować dla Wolt, potrzebujesz roweru, hulajnogi elektrycznej, skutera albo samochodu. Każde z wymienionych narzędzi pracy ma swoje wady i zalety. Musisz je wziąć pod uwagę przed wyborem.

Praca dla Wolt na rowerze:

 • Zalety: niskie koszty użytkowania, nie musisz płacić za paliwo.
 • Wady: zmęczenie, musisz mieć bardzo dobrą kondycję fizyczną, aby móc przez cały dzień jeździć po mieście. W trakcie deszczu i mrozu praca na rowerze jest bardzo trudna. Rower także trzeba serwisować i chronić przed kradzieżą. Problem z realizacją dalszych dostaw.

Praca dla Wolt na hulajnodze elektrycznej:

 • Zalety: niskie koszty użytkowania, nie musisz się męczyć fizycznie.
 • Wady: musisz wliczyć koszt ładowania do kosztów pracy. W trakcie pracy hulajnoga może się rozładować. Hulajnoga wymaga serwisowania i może wymagać wymiany drogiej baterii, a także napraw. W trakcie deszczu i mrozu praca na hulajnodze jest bardzo trudna.

Praca dla Wolt na skuterze:

 • Zalety: dość niskie koszty użytkowania, szybkość dostaw, niezależność od korków.
 • Wady: musisz wliczyć koszt ładowania (skuter elektryczny) lub koszt tankowania (skuter spalinowy) do kosztów pracy. Skuter wymaga serwisowania (wymiana oleju, części układu hamulcowego, filtrów itd.) i może wymagać napraw. Skuter elektryczny będzie wymagać wymiany drogiej baterii i może się rozładować w trakcie pracy. W trakcie deszczu i mrozu praca na skuterze jest trudna. Jeśli nie masz własnego skutera – możesz go wypożyczyć od Eternis w atrakcyjnej cenie.

Praca dla Wolt z wykorzystaniem samochodu:

 • Zalety: komfort pracy. Możesz pracować przez cały rok. Możesz realizować dalekie dostawy. Bezpieczeństwo. Możesz wygodnie dostarczać większe zamówienia.
 • Wady: musisz wliczyć koszt tankowania i serwisu auta do kosztów pracy. Najbardziej opłacalne jest auto z LPG, ale ono z kolei cechuje się podwyższonym poziomem awaryjności. Musisz być przygotowany, że pewnego dnia auto będzie wymagać naprawy, która może być droga. W niektórych miejscach może być problem z zaparkowaniem. Będziesz poświęcać sporo czasu na zaparkowanie auta. Musisz się liczyć z korkami w centrum i nie tylko.

Jak zostać dostawcą Wolt? Krok po kroku

Przygotuj wszystkie dokumenty i zrób ich skany.

 • Zarejestruj się na stronie: https://panel.eternis.pl/rejestracja
 • Zarejestruj się na stronie: https://wolt.com/pl/apply-as-courier
 • Przejdź szkolenie w Wolt (online);
 • Odbierz sprzęt od Wolt;
 • Pracuj i zarabiaj!

Jeśli podczas procesu rejestracji będziesz miał pytania lub wątpliwości pamiętaj, że jesteśmy dla tu dla Ciebie. W każdej chwili możesz się z nami skontaktować za pośrednictwem infolinii, e-maila, messengera, telegrama, whatsupa lub bezpośrednio u nas w biurze.

Pamiętaj: jeśli nie masz własnego skutera – możesz go wynająć w Eternis. Możesz też pracować dla kilku aplikacji naraz, aby móc zarobić naprawdę duże pieniądze.